Türkiye tarihinin dönüm noktalarına sahne olan ilimize, Çanakkale’ye gidiyoruz! 😊🖖🏻 Haydi durma sen de gel bize katıl 🌹💃🏻

Nereleri Gezeceğiz?

•Çanakkale
•Kazdağları
•Assos
•Hasan Boğuldu Sütüven Şelalesi
•Ayvalık
•Cunda Adası
•Şeytan Sofrası

KALKIŞ/DÖNÜŞ KONUMU Denizli
TUR TARİHLERİ 12-13 Ekim 2019
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Ulaşım
10014 Numaralı TÜRSAB Belgesi
Konaklama
Kahvaltı (Kumanya ) ve Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Araç İçi ikram
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Öğle yemeği ve Akşam yemeği
Müze ve örenyeri girişleri 
Kişisel harcamalarınız

5 Kişi ve Üzeri : 375 TL
Kişi Başı : 390 TL

KONTENJAN 40 KİŞİ İLE SINIRLIDIR !

☎️ Detaylı Bilgi ve İletişim: 0532 066 8176 (Online whatsapp)

►► Program zamanlamasında Hava , yol v.b. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir

 

1

1.Gün

 • Gece saat 23:00’da Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

  Sabah kahvlatımızı yapıyor ve Çanakkale’yi adım adım gezmeye başlıyoruz. Eceabat Vapuru ile Gelibolu Yarımadasına geçiyor ve Kilitbahir Kalesine ulaşıyoruz. Kilitbahir Kalesi, Fatih Sultan Mehmetin Çanakkel Boğazındaki üç yapraklı yoncası olan ve boğazdan geçecek olan bütün gemilerin giriş çıkışlarının yapıldığı Çanakkale Boğazının en dar noktasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere ‘’Denizin Kilidi’’ anlamına gelen Kilitbahir Kalesi bulunduğu konumda çok fazla tarihi yapı içerir. Seyit Onbaşı anıtını, Şehitler Abidesini, 57. Alay Şehitliğini, Mehmetçiğe derin saygı anıtını rehberimiz eşliğinde üzülerek de olsa dualar ederek geziyor ve görüyoruz. Üzüntülerimizi bir kenara koyup korkutucu savaş günlerinin, ülkemizin başından geçen sıkıntıların ve korkusuz atalarımızın savaştığı Conkbayırına gidiyor, rehberimizin anlatımıyla o günlere dönüyoruz, Çanakkale’yi gezerken içimiz buruk olsa da o günlerden geriye kalanı görmek bizi bir nebze rahatlatıyor ve biz bu sırada gezimize devam ediyoruz. Kocadere Hastane Şehitliğini de gördükten sonra İskele’de bulunan antik çağlara ait Truva Atını görüyor ve ardından Aynalı Çarşı’ya geçiyor buradaki serbest zamanımızı değerlendirip otelimize dönüyoruz.

2

2.Gün

 • Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Assos’a (Behramkale) hareket ediyoruz. Assos Antik Kentini gezip 1900’lerden miladın ilk çağlarına doğru geri gidiyoruz. Büyük İskender’in doğumunda ateşler içerisinde kalan Athena Tapınağına gidiyoruz. O zamanın şartlarına göre yapılmış olan bu eşsiz eseri gördükten sonra günümüzün kanayan yarası Kazdağlarına doğru yola çıkıyoruz. Kazdağlarında bulunan Adatepe Köyü’ne giderek bu eşsiz doğa manzarasını izliyoruz buradaki serbest zamanımızın ardından yine eşsizliğini elinde tutan Hasan Boğuldu Sütüven Şelalesine çıkıyoruz. Sütüven Şelalesinde biraz serinledikten sonra Ayvalık koyunda bulunan Cunda Adasına diğer ada kardeşlerinin çorak olmasının yanında sadece Cunda Adasında güzel kokular yayan çiçeklerin olduğu dünya üzerindeki yalancı cennetlerden birine adım atıyor ve geziyoruz. Üzerinde Şeytan’ın ayak izinin bulunduğuna inanılan Şeytan Yuvasını da gördükten sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
 • Tur Görüşleri

  Her hangi bir tur görüşü yok.

  İnceleme bırak

  Derecelendirme